Bílkoviny,které můžeme zařadit do svého jídelníčku

Bílkoviny jsou možná jedny z nejužitečnějších věcí, které můžeme zařadit do svého jídelníčku. Naše svaly se budují z bílkovin. Bílkoviny nefungují jen tak, že se budete cítit skvěle, mohou pomoci udržet pocit sytosti a tak vás uspokojí celý den, což je užitečné, když se snažíte zhubnout.

Přestože existují četné proteinové prášky a doplňky na trhu, nejlepší bílkoviny jsou stále z pevného jídla. Pokud si nejste úplně jistý, co to znamená, nebo to, co byste měli jíst, zde je 5 bílkovinných potravin.

1. Libové maso a rybí Maso

  • Ryby jsou vynikajícím zdrojem bílkovin a zdravých tuků, které váš mozek potřebuje, aby vše fungovalo správně. Pokud je ryba vaší volbou, držte se odchycených ve volné přírodě, a usilujte o odrůdu, jako je losos, tuňák a barramundi.

2. Luštěniny

  • Luštěniny, jako je cizrna a čočka jsou nejen výborným zdrojem bílkovin, ale také zarhňují velké množství vlákniny, kyseliny listové, fosfor, draslík, železo, zinek, vápník a selen. Zatímco luštěniny jsou některé z nejvíce výživných potravinových zdrojů na planetě, mohou způsobit plynatost a nadýmání. Takže pokud jste je ještě nevyzkoušeli, ale chcete, tak je zařaďte pomalu. Zkuste je přidat do polévek, salátů a kari!

3. Vejce

  • Vejce obsahují vysoký obsah živin. Přichází na méně než 100 kalorií z jednoho velkého vejce, ony jsou skvělým a pravidelným zdrojem bílkovin. Když se jí celá vejce, (místo vaječných bílků), tak jste získali všechny živiny a zdravé tuky a váš mozek potřebuje pracovat správně. Snažte se zakoupit bio vejce z volného výběhu. Skvělý způsob, jak je konzumovat jsou sázené s trochou lososa a listové zeleniny.

4. ořechy a semena

  • Ořechy jsou další velký zdroj zdravých tuků a bílkovin. Neosolené vlašské ořechy a mandle jsou plné zdravých tuků, antioxidantů, bílkovin a vlákniny. Polynenasycené tuky nalezené v ořechu jsou skvělé pro vaši pokožku, vlasy, zuby a nehty. Nejenže pomáhají snižovat cholesterol, ale mohou vám podpořit energie! Stačí malá hrstka.

5. Quinoa

  • Quinoa je výživný, bezlepkové starověké obilí. Pokud jste vegetarián, quinoa je skvělá možnost. Také obsauje vysoký obsah vlákniny a zdroj železa, vitaminů skupiny B, vápníku a hořčíku, a vitamin E. Zkuste quinoa místo rýže a uvidíte. A jaké jsou vaše zdroje bílkovin?