Muscle Sport MCT Oil 500ml

Kód: 9519
Neohodnoceno
Značka: Muscle Sport
442 Kč –35 %
Muscle Sport MCT Oil 500ml
442 Kč –35 % 285 Kč
Skladem, expedice 1-2dny (4 ks)
Možnosti doručení

MCT olej je tuk, který se získává frakční destilací palmového, palmojádrového a kokosového tuku. Tím se získává olejová složka, která obsahuje téměř čistý olej s obsahem mastných kyselin se střední délkou řetězce mastných kyselin (Medium Chain Triacylglycerols) C-6, C-8, C-10. MCT olej je specifická surovina, která se v organismu využívá poněkud jiným způsobem, než klasické tuky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MCT OIL 500 ml (SKVĚLÝ NEJEN PŘI KETO-DIETĚ)

Charakteristika: MCT olej je tuk, který se získává frakční destilací palmového, palmojádrového a kokosového tuku. Tím se získává olejová složka, která obsahuje téměř čistý olej s obsahem mastných kyselin se střední délkou řetězce mastných kyselin (Medium Chain Triacylglycerols) C-6, C-8, C-10. MCT olej je specifická surovina, která se v organismu využívá poněkud jiným způsobem, než klasické tuky.

 

MCT olej patří mezi nejzvláštnější druhy doplňků stravy. Dají se díky němu nabírat více svaly (protože chrání proteiny před znehodnocením), dá se díky němu spalovat tuk (protože podporuje uvolňování tuku z podkoží), dá se díky němu zvyšovat výkon (protože šetří svalový glykogen). U MCT oleje se vyskytuje tzv. metabolický paradox. Pokud je ve stravě zajištěn dostatečný příjem proteinů a sacharidů, pomáhá MCT olej spíše nárůstu hmotnosti. Pokud příjem sacharidů a proteinů omezíme, MCT olej nám pomáhá spalovat tuk a zrychluje metabolismus. Je také vhodný pro vytrvalostní sportovce.

 

MCT olej může naučit organismus lépe pálit podkožní tuk. Ovšem zásadní podmínkou je, že celkový energetický příjem sacharidů je snížený pod obvyklé denní dávky.

 

MCT olejje pro účely redukční diety vhodné přijímat v malých dávkách během dne, nejlépe jako součást zálivky zeleninového salátu. 

MCT olej je bez chuti a bez zápachu. Je velmi univerzální a obzvláště vhodný pro přípravu energetických jídel, proteinových koktejlů. Může se také používat jako běžný kuchyňský olej a do salátů. MCT olej získal na oblíbenosti nejen u sportovců, kteří se snaží zvýšit hladinu energie a zlepšit vytrvalost během intenzivního cvičení, stejně tak slouží jako alternativní zdroj energie pro sportovce s vysokoproteinovou, nízkosacharidovou stravou, ale i u lidí snažících se zbavit se přebytečného tuku.

 

 

  přeměnu tuků na energii, dodává okamžitou energii

  šetří zásoby glykogenu

  odbourávání podkožního tuku

  zabraňuje přeměně proteinů na energii

  ideální pro ochranu a nárůst svalové hmoty

 výborný pro rýsovací fázi a redukční diety

 

Dávkování: MCT olej se zásadně konzumuje s jídlem, nejlépe přidáním do zeleninových salátů. Případně lze přidat do džusu nebo jogurtu. Vhodné je začít příjem po menších dávkách, zpravidla se přijímá 3 až 5 ml denně. Postupně lze zvyšovat dávku až na 30 ml denně.

 

Proteiny (bílkoviny) jako nejcennější složka potravy jsou v centru pozornosti sportovců, zejména silových. Snaží se je doplňovat co nejdříve po skončení sportovního výkonu, což může vést k tomu, že organismus je místo stavebních účelů využije pouze pro účely energetické. Laicky řečeno, místo toho, aby z nich vznikly svaly, tak se proteiny spálí, neboli odbourají, aby se přednostně obnovil vyčerpaný glykogen ve svalech. Pokud se tomu má zabránit, je vhodné do proteinového nápoje přidat před mixováním 1 - 3 lžičky MCT oleje. Podobně je vhodné přidat MCT olej k jídlům s vyšším obsahem bílkovin.

 

Omezení: Není vhodné pro děti do 3 let, těhotné ženy a kojící ženy, pro osoby s nesnášenlivostí na použitou surovinu. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

 

 Složení: MCT olej

Nutritional values

100 g

30 ml

Energy kcal (kJ)

830 (3412)

220 (921)

Fats

100 g

27 g

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: