Fitness Authority VITARADE ELEKTROLITE 1000 g

Kód: 7350
Neohodnoceno
604 Kč –50 %
Fitness Authority VITARADE ELEKTROLITE 1000 g
604 Kč –50 % 299 Kč
Skladem, expedice 1-2dny (>5 ks)
Možnosti doručení

Vitarade® EL fueled by Vitargo® byl vyvinut pro potřeby sportovců za účelem přijímání snadno dostupné energie hromaděné v podobě svalového glykogenu. Vitarade® obsahuje  makromolekulární sacharidy, které svou strukturou připomínají molekuly glykogenu. 

expirace 10/21

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fitness Authority VITARADE ELEKTROLITE 1000 g

Vitarade® EL fueled by Vitargo® byl vyvinut pro potřeby sportovců za účelem přijímání snadno dostupné energie hromaděné v podobě svalového glykogenu. Vitarade® obsahuje  makromolekulární sacharidy, které svou strukturou připomínají molekuly glykogenu.

 

    Velkou předností makromolekulárních sacharidů obsažených ve Vitarade® je jejich nízká osmolalita ve srovnání s jinými druhy sacharidů jako je glukóza, fruktóza, sacharóza a maltodextrin, které se obvykle vyskytují v jiných sacharidových přípravcích. Osmolalita souvisí s působením osmoticky aktivních látek v roztoku, jež zajišťují obousměrný transport nezbytných substancí do tkání i z nich anebo rychlost vyprazdňování žaludku. Čím vyšší je obsah jednotlivých osmoticky aktivních látek v roztoku (elektrolyty, glukóza, maltodextrin, atd.), tím vyšší je jeho osmolalita. Rozotky s vysokou osmolalitou brání nejen vstřebávání tekutin a živin ve střevech, ale také snižují rychlost vyprazdňování žaludku.

    Vitarade® poskytuje sacharidy o vysoké molekulové hmotnosti, takže jejich počet v roztoku je malý a to je zárukou nízké osmolality. Kromě toho nízká osmolalita Vitarade® EL také ulehčuje transport tekutin ze střev do pracujících tkání a zajišťuje správnou hydrataci organismu.
 

     Unikátní vlastnosti makromolekulárních sacharidů obsažených ve Vitarade® byly prokázány klinickými studiemi na Karolinska Institute ve Stockholmu. Ukázalo se, že makromolekulární sacharidy Vitarade® EL urychlují vyprázdňování žaludku až o 80% a zásoby svalového glykogenu obnovuje až o 70% rychleji než doplňky obsahující maltodextrin nebo jednoduché cukry.
     Vitarade® byl rovněž obohacen o elektrolyty za účelem udržení optimální hydratace a doplnění ztráty důležitých látek, ke které dochází během fyzické zátěže.
 

K čemu vlastně Vitarade® je ?

      Během intenzivní fyzické aktivity dochází k většímu prokrvení svalstva, a to usnadňuje transport většího množství kyslíku a energetických složek do pracujících tkání. Děje se to současně na úkor slabšího prokrvení trávicího traktu, zpomalení průchodnosti potravy přes žaludek a střeva,  a zvýšené citlivosti trávicího systému na zpracovávanou potravu. 

      Za účelem co nejefektivnějšího tréninku anebo kvalitního sportovního výkonu je třeba tělu stálým způsobem dodávat sacharidy (hlavní zdroj energie), protože zásoby glykogenu jsou ve svalech i játrech rychle spotřebovávány především během intenzivní fyzické aktivity.

     V rámci sportovních aktivit je navíc je velmi důležitým faktorem správný způsob hydratace. Už dvouprocentní ztráta tělesné hmotnosti v důsledku dehydratace vede k nižší výkonnosti o 5-10%, zatímco 4% ztráta snižuje výkonnost až o 20-30% (!!!). Příjem dostatečného množství tekutin během cvičení brání nežádoucí dehydrataci a výrazně oddaluje únavu.
Vitarade® okamžitě poskytuje zdroj snadno dostupné energie a zároveň hydratuje organizmus, čímž minimalizuje riziko náhlé tělesné únavy.

 

Nejrychlejší zdroj energie při minimálním vytížení žaludku
 

- K uspokojení potřeb všech fyzicky aktivních jedinců, obzvláště sportovců, dodává Vitarade® makromolekulární sacharidy s efektem rychlého vyprázdnění žaludku bez pocitu plnosti, pálení žáhy nebo jiných nežádoucích projevů trávicího ústrojí. To je podstatný rozdíl oproti jiným doplňkům obsahujících maltodextrin či jednoduché cukry.

Vitarade® je vhodný doplněk pro všechny, kdo mívají žaludeční a střevní problémy po požití běžných sacharidových nápojů. Sacharidy obsažené ve Vitarade® se v žaludku příliš dlouho nezdržují a jsou v co nejkratším čase ,,vysílány“ do krevního oběhu kde slouží jako okamžitě dostupný zdroj energie pro pracující svaly.
- Vitarade ® EL obsahuje minimální množství přísad. Díky tomu ho mohou užívat i sportovci s obzvláště citlivým trávicím ústrojím. Pocítí neuvěřitelný přísun energie bez jakýchkoli vedlejších účinků a dřívějších zažívacích potíží.
 

Optimální hydratace během cvičení
 

Vitarade® je zdrojem 4 hlavních tělesných elektrolytů (sodík, draslík, hořčík a vápník), které jsou mj. zodpovědné za udržení rovnovážného stavu hydratace organismu, neuromuskulární systém nebo kontraktilitu (stažitelnost) svalových buněk. Optimálně vyvážené proporce umožňují doplnění ztráty způsobené během cvičení. Konzumace Vitarade® snižuje riziko svalových křečí a umožňuje dlouhodobé, intenzivní a efektivní cvičení.

Množství netto: 1000g
1 porce: 2 odměrky (50g)
Počet porcí v balení: 20
 

Nutriční informace v 50g (%NRV) 100g (%NRV)
Energetická hodnota 765kJ / 180kcal 1513kJ / 356kcal
Sacharidy 45g 89g
z toho škrob (Vitargo) 44g 88g
Sůl 0,25g 0,5g
Draslík 150mg (8) 300mg (15)
Hořčík 38mg (10) 76mg (20)

 
Složení:
Kukuřičný škrob (Vitargo) 96%, kyselina citronová - regulátor kyselosti, aromata, citrát draselný, chlorid sodný, citrát hořečnatý, koncentrát z řepné šťávy- 4,11, sladidlo (sukralóza), barvivo (E104 [1,2,4,8 9,12] E163 [2,5,6,11,12] E 160a [3,8] E132 [7] E140 [13]).

Příchutě: 1-citrón 2-růžový grep, 3-pomeranč, 4-jahoda, 5-borůvka, 6-lesní ovoce, 7 černý rybíz, 8-mango, 9- žlutý meloun  10-limetka, 11 hroznové víno 12 -vodní meloun, 13-zelené jablko.

Doporučené dávkování:
Rozpusťte 2 odměrky prášku (50g) v 500 ml vody. Podle potřeby užívejte 2-3 porce denně, nejlépe před, během a po tréninku.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: